2019

27.10.2019 – Oplyses senere

07.09.2019 – Krogenberg Hegn, Nordsjælland


25.05.2019 – Hønning Plantage, Sønderjylland

Dommer alle klasser: Christian Brix Søndergaard
Workingtest, begynder:
MelisandreDorthe Vedel3. præmie + “Hund med stort potentiale”
Kvalifikationsprøve:
Red Pleasure’s Absolute 1st RomanceLene SchulzBestået
Tollerjagtprøve, begynder:
Goosehunter’s A Way Of LifeKim Lybech2. præmie + “Bedste fører”
Mariendals red Nose CubaneyGrete Munch2. præmie + “Bedste søg”
Tvindelstrup’s Higher Love of CitexHanne Sølvkjær0
Tollerjagtprøve, åben:
Redmound’s O It Must Be DestinyLise Nepper3. præmie + “Bedste vildtbehandling”
Mariendals Red Nose Canadian AyaGrete Munch3. præmie
Redcoasthunter’s Amazing HokeyMaria Petersen3. præmie
Quite A Vixen Vom Lech-Toller NestLis Kudsk0
Jagtprøve, elite:
Redforesthunter HalifaxMaria Petersen3. præmie

04.05.2019 – Sparresholm Slot, Sjælland

Dommer alle klasser: Lars Mertz
HundFørerPlacering
WT, begynderklasse:
Tuldahl’s PumpkinPer Rasmussen2. præmie
Joyful Toller’s EmilSolveig Petersen0
Kvalifikationsprøve:
MelisandreDorthe VedelIkke bestået
Mariendal’s Red Nose CubaneyGrete MunchBestået
Jagtprøve, begynder:
Vildanden’s Lucia Af PixvillHanne Sølvkjær1. præmie
Goosehunter’s A Way Of LifeKim Lybech1. præmie og Bedste Hund
Tvindelstrup’s Higher Love Of CitexHanne Sølvkjær2. præmie
Jagtprøve, åben:
Working Sansa Vom Lech-Toller NestPer Rasmussen3. præmie
Redcoasthunter’s Amazing HokeyMaria Petersen2. præmie
Vildanden’s Leet Af PixbootAnette Björgell2. præmie
Quite A Vixen Vom Lech-Toller NestLis Kudsk3. præmie
Jagtprøve, elite
Redforesthunter HalifaxMaria Petersen2. præmie


18.04.2019 – Birkesø, Stoholm, Midtjylland

Dommer alle klasser: Lars Nordenhof
HundFører Placering
Working test, begynder:
American Hero Dancing With FireAnne Andresen3. præmie
Tuldahl’s PumpkinPer Rasmussen 1. præmie
Redmound’s O It Must Be DestinyLise Nepper1. præmie og Bedste Hund
RonjaMona Douchette2. præmie
Kvalifikationsprøve:
Mariendahls Red Nose CubaneyGrete MunchIkke bestået
Red Pleasure’s Absolute 1st RomanceLene SchulzIkke bestået
Jagtprøve, begynder:
Vildanden’s Lucia Af PixvillHanne Sølvkjær3. præmie
Goosehunter’s A Way Of LifeKim Lybech1. præmie
Duckcharmer’s Bewitcing Honey BeeOdd Grødem2. præmie
Lauvstua’s Raico Tif N’tumbleAnne Andresen3. præmie
Working Sansa Vom Lech Toller-NestPer Rasmussen 1. præmie og Bedste Hund
Redmound’s Perfect Spicy ChoiseAnnette StentsøeD
Tvindelstrup’s Higher Love of CitexHanne Sølvkjær0
Jagtprøve, åben:
Mariendals Red Nose Canadian AyaGrete Munch2. præmie
Lauvstua’s Trym WnterstormGeir-Olav Andresen3. præmie
Redcoasthunter’s Amazing HokeyMaria Petersen3. præmie
Jagtprøve, elite:
Redforesthunter HalifaxMaria Petersen0

06.04.2019 – Arden, Nordjylland

Dommer alle klasser: Kresten Henriksen
Hund:Fører: Placering:
Kvalifikationsprøve:
Red Pleasure’s Absolute 1st RomanceLene SchulzIkke bestået
Goosehunter’s A Way Of LifeKim LybechBestået
Workingtest, begynder:
NemoPoul Erik Bagger0
RonjaMona Douchette1. præmie + Bedste Hund
Redmound’s O It Must Be DestinyLise Nepper1. præmie
Tollerjagtprøve, begynder:
Mariendals Red Nose Canadian AyaGrete Munch1. præmie + Bedste Hund
Redmound’s Perfect Spicy ChoieeAnnette Stentsøe1. præmie