Nova Scotia Duck Tolling Retriever Klub
Klubbens sporprøver

Klubbens sporprøver

Schweiss-spor

Der findes forskellige sværhedsgrader på schweissprøver. Hunden skal have opnået en 1. præmie på den foregående sværhedsgrad for at kunne deltage på den næste sværhedsgrad (med undtagelse af 400m/3t). Følgende prøver bliver udbudt (i rangeret orden):

  • 400 meter/3 timers prøve
  • 400 meter/20 timers prøve
  • 1000 meter/20 timers prøve
  • 1000 meter/40 timers prøve

Ved fortsat brug af denne side acceptere du brug af cookies samt sidens Privatlivspolitik. Læs mere

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close